Tabgis
TÜRKİYE AKARYAKIT BAYİLERİ
PETROL VE GAZ ŞİRKETLERİ İŞVEREN SENDİKASI
 
 
 
 
TABGİS, Antalya Bayileriyle Buluştu 2 Kasım 2017 Perşembe

TABGİS, Antalya İl Temsilcisi Semih Beken’in organize ettiği Hilmi Beken Restoran’da gerçekleştirilen öğle yemeğinde Antalya’daki akaryakıt bayileri ile bir araya geldi.

Toplantıda bir konuşma yapan TABGİS Başkanı Ferruh Temel Zülfikar, sektörle ilgili gelişmeleri ve sorunları görüşmek üzere bir araya gelindiğini belirterek Antalya’da 409’u istasyonlu, 2’si istasyonsuz olmak üzere toplam 411 adet akaryakıt istasyonunda 2016 ve 2017 yılının ilk altı ayı içerisinde yapılan toplam akaryakıt satış verilerini bayilerle paylaştı.

Zülfikar, geçtiğimiz yıl benzin ve motorin satışlarında Türkiye sıralamasında günlük ortalama 6.326 Litre satış ile Antalya’nın 18. Sırada, LPG’de ise 1.624 litre ile 16. sırada yer aldığına dikkat çekti.

2017 yılının ilk altı ayında ise benzin ve motorin satışlarında Antalya’nın 8. sırada, otogaz satışlarında ise 16. sırada bulunduğunu kaydetti.

“Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Uygulaması için Erteleme Talebinde Bulunacağız”

TABGİS Başkanı, 30 Haziran 2015’te 50 ton ve üzeri dış satışı bulunan bayiler için yürürlüğe giren Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı uygulamasının, perakende satış yapan; akaryakıt, LPG, CNG ve LNG istasyon işletmeleri ile LPG, CNG tüp satışı yapan işletmelerin tamamı için 1 Ocak 2018’den itibaren yürürlüğe gireceğini belirterek, TMGD uzman sayısının henüz yeterli seviyede bulunmadığını,  bu nedenle Ulaştırma Bakanlığı nezdinde bir erteleme talebinde bulunacaklarını söyledi.

Toplantı, sektörel konular ve sorunlar hakkında katılan bayilerin görüşlerinin alınması ve sorularının cevaplandırılmasının ardından sona erdi.  

 
 
 
 
 
 
 
Anasayfa Sıkça Sorulanlar İletişim
Ziyaretçi Sayısı: 33428238
 
www.ayferdursun.com